İzmir Psikiyatrist Tavsiye Prof. Dr. Mehmet Akif Ersoy

İzmir Psikiyatrist

İzmir Psikiyatrist

İzmir’de Tavsiye Edilen Psikiyatrist

Prof. Dr. Mehmet Akif ERSOY
Psikiyatri Uzmanı

Psikiyatrist Prof. Dr. Mehmet Akif Ersoy

Muayenehane adresi ve iletişim bilgileri için tıklayın

Prof. Dr. Mehmet Akif Ersoy 1968 yılı doğumludur. Çocukluk yıllarını öğretmen olan anne babasıyla birlikte Anadolu’nun değişik yerlerinde geçirdi. Adana Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Bölge birincisi olarak üniversite sınavlarını kazandı ve ilk tercihi olan Hacettepe Tıp Fakültesi İngilizce Tıp bölümüne girdi. Tıp Fakültesi’ni 1993 yılında bitirdi. Girdiği ilk Uzmanlık Sınavında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümünü kazandı ve İzmir’e geldi. Asistanlığı döneminde değişik konulara ilgi duyarak çalışmalarına devam etti.

Asistanlık yıllarında Düsseldorf Psikanaliz Enstitüsü’nden Dr. Celal Odağ’ın liderliğinde psikanalitik grup terapisi sürecine dâhil oldu.

Aynı yıllarda Amerika Birleşik Devletleri Virginia Üniversitesi’nde bulunan “Center for the Study of Mind and Human Interaction”a bir yıl süre ile “ziyaretçi akademisyen” sıfatı ile gitti. Bu merkezde politik psikoloji alanında öncülerden olan psikanalist Prof. Dr. Vamık Volkan’la birlikte çalıştı.

Amerika Birleşik Devletlerin’de geçirdiği bir yıllık süre içinde, Anna Freud’un öğrencilerinden Prof. Dr. Maurice Apprey’den süpervizyon aldı ve “A Phenomenological Starting Point to the Psychoanalytic Understanding of a Heterodox Religious Group’s Ritual Praxis” isimli monografı hazırladı.

“Kanser Hastalarında Depresyon Tanısının İncelenmesi” konulu tezini vererek 1999 yılında uzmanlığı alan Dr. Mehmet Akif Ersoy 2008 yılında doçent oldu. Ege Üniverstesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümünde 2010-2015 yılları arasında Doçent; 2015 yılından üniversiteden ayrıldığı 2018 yılına kadar Profesör kadrosunda çalıştı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Acil Psikiyatri, Davranış Semiyolojisi, Dissosiyatif Bozukluklar, Cinsel İşlev Bozuklukları, Kişilik Bozuklukları konularında dersler verdi.

Klinik Psikofarmakoloji Bülteni, Journal of Mood Disorders, Eğitimde Kuram ve Uygulama  dergilerinde danışma kurulu üyeliği yaptı. Türk Tabipler Birliği, Türkiye Psikiyatri Derneği üyesi ve Psikiyatri Psikoloji ve Aile Terapisi Derneği (PSİAD) kurucu üyesidir. Evlilik ve evlilikle bağlantılı konularda eğitim ve seminerler vermektedir. Evlilikte doyumu etkileyen faktörler ve cinsel işlev bozuklukları konularında çalıştı.

Erişkin dikkat eksikliği hiperaktive bozukluğunun evlilikteki etkileri ve evlilikte doyumu etkileyen faktörler konularında bilimsel araştırmalarını sürdürmektedir.

Tüm psikolojik ve psikiyatrik sorunlar için tedavi uygulamaktadır.

Hastalarından Yorumlar:

“Dr. Mehmet Akif Ersoy’la görüştüğümde üniversiteyi bitirebileceğime dair hiç ümidim kalmamıştı. İlk seansta bende Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu teşhisini koydu ve tedavimi düzenledi. Bir ay içinde adeta tamamen yeni bir insan olmuştum. Artık dersler benim için sıkıcı olmaktan çıkmış. Sürekli olarak aradığım farklı uğraşlar ve eğlencelere de artık ihtiyaç hissetmemeye başlamıştım. Dingin hayatım bana yetmeye başladı. Huzursuz yerinde duramayan insan gitmiş sakin ve mutlu bir insan gelmişti yerine. Teşekkürler..” Aylin

Psikiyatrist Prof. Dr. Mehmet Akif Ersoy internet sitelerinde danışmanlık ve yazarlık yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Uzman hakkında daha detaylı bilgi