Online Psikolog | Online Terapi

Online Psikolog İzmir Psikolog - Online Terapi

Online Psikolog Online Terapi

Online Terapist Yorumları

Online psikolog desteği için, İzmir veya İzmir dışından online terapi almak isteyen ve Dünya'nın birçok ülkesindeki online terapi tercih eden kişilerden çok yoğun başvuru alıyoruz.

Psikolojik destek ihtiyacınız varsa, online bir psikolog ile konuşabilirsiniz. Bunun için öncelikle online terapi yapan bir psikolog ile görüşmek üzere randevu almanız gerekiyor.

Online psikologlarla çalışmak için birkaç seçenek var. Bazı psikologlar, video konferans veya telefon görüşmeleri gibi çevrimiçi yöntemlerle terapi seansları sunarlar. Diğerleri ise, mesajlaşma veya e-posta gibi yazılı yöntemlerle psikolojik destek sunarlar.

Psikolojik destek almak için Türkiye'deki lisanslı psikologlar ile iletişime geçebilirsiniz. Bunun için başarılı psikologlardan online terapi almak üzere danışan yorumlarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca, çevrimiçi terapi platformları veya mobil uygulamalar gibi diğer kaynakları da araştırabilirsiniz.

Online psikologlarla çalışırken, gizlilik ve güvenlik konularını da dikkate almanız önemlidir. Terapi seansları sırasında, güvenli ve özel bir ortamda olduğunuzdan emin olun. Ayrıca, online görüşme yapacağınız psikologun lisanslı ve yetkin olduğundan emin olmak oldukça önemlidir.

Online Terapi Nedir?

Online psikolog ile online terapi, yoğunluk, zaman, yurtdışında yaşama, farklı dil, farklı kültür, bulunduğu şehirde uygun terapist bulamama, pandemi, evden çıkmaya engel durumlar, çekinme vb. durumlar nedeniyle terapistle yüz yüze görüşme imkanı olmayan veya yüz yüze terapiyi tercih etmeyen kişiler için teknoloji imkanları kullanılarak internet veya telefon üzerinden uzaktan psikoterapi uygulanmasıdır.

En İyi Online Psikolog arayışı ile sitemizden online psikolog randevusu alarak online terapi hizmeti alan danışanlarımız çok büyük oranda memnuniyetlerini iletmektedir.

Online terapi ile yardımcı olduğumuz bireyler İzmir veya yakın bölgelerde iseler, tercih ettikleri takdirde terapi sürecine İzmir Alsancak'da terapi merkezimizde de devam edebilmektedirler.

Online terapi mesafe, zaman, konuşulan dil, evden çıkmaya engel durumlar nedeniyle, yüz yüze terapi alma imkanı olmayan veya yüz yüze terapi istemeyen kişiler için uygundur. Aynı zamanda yüz yüze görüşmekten çekinen kişiler de, online psikolog görüşmesi yapabilirler.

  • Online Terapi nedir?

  • Online Psikolog ile nasıl görüşülür?

  • Online Terapi etkili midir?

  • Online Çift Terapisi yararlı mıdır?

  • Online Evlilik Danışmanlığı nasıl yürütülür?

  • Online Terapist ile görüşmek yararlı mıdır?

  • Online Psikolog Tavsiye

  • Online Psikolojik Destek

  • Online Psikolojik Danışmanlık

Online terapi, yüzyüze terapi hizmeti gibi yaklaşık bir saatlik seanslar halinde uzman psikologlarımız tarafından verilmektedir. Seansların sıklığı danışanların ihtiyacına göre planlanmaktadır.

 

Online Psikolog Yorumları

Online Terapi Tavsiye eden danışanlarımızdan yorumlar:

Kaan L. "Yurtdışında yaşıyorum. Türkçe konuşan terapist bulamadığım için online terapi aldım. Çok memnun kaldım."

Ayça-Cenk Y. "Online terapi için psikolog ararken bu siteye rastladık. Online psikolog desteği etkili olur mu diye endişelerimiz vardı. Görüşmeye başladıktan sonra online terapinin çok yararlı olduğunu gördük, çok iyi bir destek aldık. Online çift terapisi sürecinde evlilik sorunlarımız için etkili bir yardım aldık."

Zuhal K. "Çok kolay bir sistem ile online psikolog desteği aldım. Kafamdaki sorunları danıştım. Pratik ve iyiydi. Teşekkürler.."

Levent E. "Zaman sorunum nedeniyle online terapiyi tercih ettim. Çok yararını gördüm. Online psikolog tavsiye ederim."

Online Psikolog, Online Terapi

Online terapi için başvurular son yıllarda giderek yaygınlaşmaktadır. Online terapi talebinin hızla artmasının nedenleri, günümüz hayatında insanların zamanı daha etkin kullanmak ve mesafe sorununu ortadan kaldırmak istemeleridir. Online psikolojik danışmanlık  ile ilgili sorular her geçen gün artmaktadır. Bu hizmet psikolojik danışmanlık ve terapinin internet üzerinden veya telefonla sunulmasıdır.

Online Terapi Nedir?

Online terapi, mesafe, zaman, konuşulan dil, evden çıkmaya engel durumlar nedeniyle terapistle yüz yüze görüşme imkanı olmayan kişiler için, teknoloji imkanları kullanılarak internet veya telefon üzerinden uzaktan psikoterapi uygulanmasıdır.

Online Psikolog Desteği Etkili midir ?

Online terapi, psikolojik sorunların çözümünde etkili midir diye düşünen çok sayıda birey sorular sormaktadır. Online olarak psikolog ile görüşmek, yüzyüze terapi almaktan çok farklı değildir. Teknolojinin imkanları kullanılarak yapılan bu terapinin etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Yüz yüze görüşmenin kısıtlandığı veya mümkün olmadığı durumlarda psikolojik sağlık açısından etkililiği kanıtlanmış bir uygulama olarak online terapi uzun yıllardır tüm dünyada kullanılmaktadır.

Online Terapinin Avantajları neler ?

İnsanların zamanı daha etkin kullanmak istemeleri talebi arttırmaktadır. Günün her saatinde danışmak istedikleri konuları internet üzerinden online olarak psikolog ile konuşmak istemeleri, bazı küçük yerleşim bölgelerinde psikolog bulunmaması ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın Türkçe konuşan psikolog ile online terapi aracılığıyla görüşebilme şansına sahip olmaları gibi nedenlerle ihtiyaç artmaktadır.

Psikolog ile online görüşmek yüzyüze görüşmekten çok farklı değildir. Görüşmenin zamanı danışana göre planlanacağı için, ulaşım ve bekleme zamanı olmayacağı için daha avantajlı olabilmektedir. Özellikle yurtdışında yaşayan Türklerin, Türkçe konuşan psikolog arayışı gittikçe artmaktadır.

Online Terapi Etkili midir ?

Online terapi kanıta dayalı bir modeldir. Online terapi etkinliği bilimsel araştırmalarla ispatlanmış bir terapi uygulama biçimidir.

Online Terapiye Kimler Başvurur ?

İş yoğunluğu, mesafe gibi nedenlerle yüz yüze terapiye katılma şansı olmayan veya yüz yüze terapiyi tercih etmeyen bireyler başvurmaktadır.

Online Psikolog Seçimi

Terapist seçimi çok önemlidir, çünkü bu hizmet internet üzerinden sohbet değildir. Uzman bir psikolog tarafından verilmesi gerekmektedir. Online psikolojik danışman ve online yaşam koçu seçimi de dikkatle yapılmalıdır.

Online terapi ücretleri, uygulama biçimi ve diğer detaylarla ilgili sormak istediğiniz sorular için bize ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Binlerce danışana terapi uygulamış olan psikologlarımızdan online psikolojik destek alabilirsiniz.

Randevu Al bölümünden kredi kartı ile online ödeme yapıp, kolayca online terapi randevusu alabilirsiniz.

Veya Havale/EFT ile ödeyebilirsiniz.

Havale ile ödeme yapmak için ücret aşağıdaki hesaba yatırılacaktır:

GARANTİ BANKASI
EGE ÜNİV.TIP FAKÜLTE Şubesi ( Şube Kodu : 1373 )
Alıcı Adı: Psikoaktif Özel Sağlık Hizmetleri
IBAN NO: TR 82 000 6200 1373 0000 6299 805

ÖNEMLİ NOT: Alıcı Adı bölümüne Psikoaktif Özel Sağlık Hizmetleri yazılacaktır.

Ödeme yapıldıktan sonra psikoaktif@gmail.com adresine ödeme yapıldığını belirten bir e-mail gönderilmesi gerekmektedir.

Online Terapi ile ilgili Sorular ve Cevaplar

Soru: Online terapi kimler için uygun?

Cevap: Online terapi, mesafe, zaman, konuşulan dil, kişinin evden çıkmasına engel vb. durumlar nedeniyle, terapist ile yüz yüze görüşme imkanı olmayan kişiler için uygundur. Aynı zamanda yüz yüze görüşmekten çekinen kişiler de, online psikolog görüşmesi yapabilirler.

Soru: Online terapi ücreti ne kadar?

Cevap: Online terapi hizmeti sunan bazı internet sitelerinde oldukça düşük ücretler görebilirsiniz. Bu da bazı danışanlarda online terapinin daha basit bir hizmet olduğu izlenimi uyandırmaktadır. Oysa durum bunun tam tersidir. Online terapi, tıpkı yüz yüze terapi gibi kendine özgü dinamikleri olan ve uzmanlık gerektiren bir terapi yöntemidir. Online terapi, zaman ve mekân imkân vermediğinde yüz yüze görüşmenin yerine tercih edilmelidir.

Soru: Online terapi ücretleri neden çok farklılık gösteriyor?

Cevap: İnternette online terapi hizmeti veren kişilerin, genellikle mesleğinin ilk yıllarında olan terapistler olduğunu görüyoruz. Bu terapistler çok az kişi tarafından tercih ediliyorlar ve daha fazla kişiye ulaşmak için çok düşük ücretle online terapi veriyorlar. Oysa online terapi hizmeti tecrübeli psikologlar ve terapistler tarafından verilmelidir. Bu nedenle tecrübeli uzmanların sunduğu online terapi hizmetleri, yüz yüze terapilere benzer şeklide ücretlendirilir.

Soru: Online terapi ve online danışmanlık arasında fark var mı?

Cevap: Online terapi ve online psikolojik danışmanlık büyük benzerlik göstermesine rağmen, bazı ince ayırımlar vardır. Psikoterapi ve danışmanlık farklı şekillerde tanımlanır ancak pratikte örtüşen bir çok noktaları mevcuttur. Psikoterapi duygudurum bozukluğu, anksiyete bozukluğu, yeme bozukluğu vs gibi ruhsal bozuklukların tedavisinde, kronik fiziksel ve duygusal sorunların çözümünde içgörü kazandırmayı hedefleyen daha derinlemesine bir yaklaşımdır. Danışmanlık ise göreceli olarak daha kısa ve davranışa odaklanan bir yöntem olarak tanımlanmıştır. Bu ayrımlarla birlikte, uygulamada benzer noktaları çoktur. Psikoterapi daha kapsamlı bir eğitim gerektirir ve terapistin danışmanlık yapması mümkündür. Psikolojik danışman da, terapi yapmak için yeterli eğitim ve donanıma sahipse terapi uygulayabilir. Hizmet alan açısından bakıldığında, kişi terapiye değil daha yüzeysel bir danışmanlığa ihtiyaç duyuyorsa terapistten de danışmanlık hizmeti alabilir. Psikoterapi lisans üstü bir eğitim gerektirdiğinden eğer psikolojik danışmanlık mezunu bir uzman, psikoterapi lisans üstü eğitimini almışsa terapistlik yapabilir.

Soru: Online terapi ve yüz yüze görüşmeden hangisini tercih etmeliyim?

Cevap: Eğer yüz yüze görüşme imkânınız varsa yüz yüze görüşmeyi tercih etmelisiniz. Yüz yüze terapi görüşmesi yapmanız mümkün değilse, online terapi hizmetini tercih edebilirsiniz. Online terapinin de kendine özgü avantajları vardır.

Soru: Uzmanlarınızın diplomalarının başka ülkelerde geçerlilik durumu nedir?

Cevap: Her ülke için psikiyatrist, psikolog ve psikoterapist lisanslarının geçerliliği farklı düzenlemelere tabiidir. Online hizmetlerde hizmet alan kişi ve hizmet sunan terapist farklı ülkelerde olabileceği için diploma ve lisansların Türkiye açısından geçerliliği dikkate alınarak hizmet verilmektedir. Aynı zamanda İngiltere’de psikolog olarak hizmet veren uzmanlarımız da online terapi uygulamaktadır.

Soru: Online terapi kaç seanstır ve ne zaman sonlandırılır?

Cevap: Online terapi veya online danışmanlık sürecinde, hedefe göre kaç görüşme yapılacağı değişkenlik gösterir. Sürecin herhangi bir aşamasında danışan daha fazla seansa ihtiyacı olmadığına karar verebilir. Aynı şekilde terapist de, online terapi sürecini sonlandırma kararını verebilir. Danışanın ve terapistin sonlandırma kararını birlikte vermelerinde fayda vardır.