Şiddet Mağdurlarına Danışmanlık Eğitimi

ŞİDDET MAĞDURLARINA DANIŞMANLIK EĞİTİMİ

PSİKOAKTİF TERAPİ & EĞİTİM ENSTİTÜSÜ

INVIVO ACADEMY

işbirliği ile

Psikoloji, Aile Danışmanlığı, Psikoterapi ve Koçluk alanlarında pekçok eğitimler düzenleyerek binlerce kişiye sertifikalı eğitim vermiş olan PSİKOAKTİF EĞİTİM eğitimler düzenlemektedir.

EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR?

Psikoloji, Tıp, PDR, Sosyal Hizmet, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Özel Eğitim, Sınıf Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Hemşirelik bölümlerinin mezunları ve öğrencileri, eğitim, sağlık, kişisel gelişim ve koçluk alanı ile ilgili bireyler eğitime katılabilir.

Kayıtlar devam etmektedir.

EĞİTİM TARİHİ

Uzaktan (Online) Eğitim Tarihleri: İstediğiniz tarihte kaydolup, eğitimi online olarak alabilirsiniz.

Yalnızca online uzaktan eğitim verilmektedir.

VERİLECEK BELGE

ÇİFT SERTİFİKA İMKANI !

1. E-Devlet onaylı İstanbul Esenyurt Üniversitesi tarafından düzenlenmiş Sertifika verilmektedir. Sertifikalar E-Devlet'ten görülebilmektedir.

2. İngiltere'de bulunan Eğitim Merkezi INVIVO ACADEMY ve PSİKOAKTİF EĞİTİM ENSTİTÜSÜ onaylı Uluslararası geçerli Uygulayıcı Sertifikası verilmektedir.

EĞİTİM ÖZELLİKLERİ

Eğitim Ortamı:

Uzaktan Eğitim ile Türkiye'nin her yerinden eğitime online olarak katılma imkanı vardır. Eğitim yalnızca online olarak yapılmaktadır.

Ders videolarına yaşam boyu sınırsız erişim sağlanır.

Eğitim Koordinatörü:

Yrd.Doç.Dr. Psikolog Hatice TOPÇU ERSOY

EĞİTİM İÇERİĞİ

ŞİDDET MAĞDURLARINA DANIŞMANLIK EĞİTİMİ

Dünya Sağlık Örgütü, şiddeti, sahip olunan fiziksel güç ya da kudretin, tehdit yoluyla ya da doğrudan kendine, bir başka insana, bir gruba ya da topluma karşı yaralanma, fizyolojik hasar, gelişme bozukluğu ya da gerilikle sonuçlanacak ya da sonuçlanma olasılığı yüksek bir biçimde uygulanması olarak tanımlamaktadır.

Eğitimimizin içeriğinde şiddet tanımlamalarıyla giriş yapılıp şiddetin mağdurlar üzerindeki biçimleri ile devam edilecektir. Danışanların hangi şiddet biçimiyle danışmanlık sürecine geldiği kişinin üzerindeki etkiler bakımından son derece önem taşımaktadır.

Şiddetin aile içi, toplumsal ve cinsel şiddet olarak farklı açılardan incelemesi ile olguya bağlamsal bakış açısı geliştirilecektir. Özellikle çocuk ve kadına şiddet konularının üzerinde durulup bireyler üzerindeki psikolojik etkileri ve korunma yolları konuşulacaktır. Çocuk ihmal ve istismarı konularına değinilecek ve uygulanan şiddetin sonuçları gelişim aşamalarına göre farklı sonuçlar vereceğinden boylamsal inceleme yapılacaktır.

Türkiye’de ve dünyada şiddet türlerinin istatistikleri ve hangi nedenlerle şiddete başvurulduğuna bakılacaktır. Böylece kültürel anlamı üzerinde durulmuş olacaktır. Kültürlerarası danışmanlık bakış açısıyla olgunun mağduriyetini ve toplumsal konumuna değinilecektir.

Şiddet Önleme ve İzleme Merkezleri hakkında oluşturulan yönetmelik hakkında bilgi verilerek şiddetten kişilerin kendisini bireysel korumalarının yanı sıra toplumsal açıdan alınan önlemler hakkında bilgi alışverişinde bulunulacaktır.

Uygulama aşamasına geçildiğinde ise şiddet görmüş kişilerle ilk görüşme ve öykü alma konusu aktarılacaktır. Mağdurlarla yapılan danışmanlık sürecinde seansların yapılandırılması, kullanılan yöntemler ve dikkat edilmesi gereken önemli noktalar üzerinde durulacaktır.

Eğitim sonunda terapistler şiddet mağdurlarını doğru yorumlayıp, bilgilendirme ve yönlendirme seçeneklerini rahatlıkla danışanlarına sunma yetkinliğine sahip olacaklardır.

Eğitim İçeriği

Şiddet nedir? Şiddet türleri nelerdir?

Şiddet mağduraları kimlerdir?

Aile içi şiddet

Toplumsal şiddet

Cinsel şiddet

Şiddet görmüş kişi ile görüşmede öykü alma

Şiddet mağdurlarına yönelik danışmanlık sürecinde ilk görüşme

Şiddet mağdurlarına yönelik danışmanlık sürecinde seansların yapılandırılması

Şiddete yönelik danışmanlıkta kullanılan yöntemler

Şiddete maruz kalanlarla danışmanlıkta önemli noktalar

EĞİTİM ÜCRETİ VE ÖDEME BİLGİLERİ

KATILIM ÜCRETİ:  2990 TL

ÖDEME SEÇENEKLERİ

1. KREDİ KARTI İLE ONLINE TAKSİTLİ ÖDEME SEÇENEĞİ

Güvenli ödeme sayfamızdan online kredi kartı ile peşin veya 9 taksitle ödeme yapılabilmektedir.

Bütün kartlara taksit seçeneği mevcuttur.

Ödeme yapıldıktan sonra psikoaktif@gmail.com adresine katılımcının ad-soyadını ve eğitim adını belirten bir e-mail gönderilmesi gerekmektedir.

Ödeme onaylandıktan sonra eğitime kaydınız yapılarak, uzaktan eğitime giriş şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

2. HAVALE YÖNTEMİYLE ÖDEME SEÇENEĞİ

Havale ile ödeme yapmak için ücret aşağıdaki hesaba peşin olarak yatırılacaktır:

GARANTİ BANKASI
EGE ÜNİV.TIP FAKÜLTE Şubesi ( Şube Kodu : 1373 )
Psikoaktif Özel Sağlık Hizmetleri Bilişim ve Yayıncılık San. ve Tic. Ltd. Şti
IBAN NO: TR 82 000 6200 1373 0000 6299 805

ÖNEMLİ NOT: Ücret yatırılırken ad-soyad ve eğitim adı belirtilmelidir.

Ödeme yapıldıktan sonra mutlaka psikoaktif@gmail.com adresine katılımcının ad-soyadını ve ödeme yapıldığını belirten bir e-mail gönderilmesi gerekmektedir.