METROPOLİTAN OKUL OLGUNLUĞU TESTİ EĞİTİMİ

Çocuk Testleri Eğitimi

Çocuk Testleri Eğitimi detayları için tıklayın

Çocuk Testleri Eğitimi, çocukların psikolojik ve gelişimsel değerlendirmelerinde kullanılan çocuk değerlendirme testlerini içermektedir.

METROPOLİTAN OKUL OLGUNLUĞU TESTİ EĞİTİMİ İZMİR

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi Eğitimi detayları için tıklayın

Metropolitan Okul Olgunluğu Testinin Tanımı: Çocukların okula ve okulun gerektirdiği kurallara, bununla birlikte öğrenmeye hazır olup olmadığını belirlemek amacıyla uygulanan bir testtir. Okula başlayacak olan çocuklarda bulunması beklenen fizyolojik, bedensel ve zihinsel gelişim özelliklerini değerlendirme amacı ile kullanılmaktadır.

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi; Kelime Anlama, Cümleler, Genel Bilgi, Eşleştirme, Sayılar, Kopya Etme gibi 6 alt test ve toplam 100 maddeden oluşur.

Testin sonucunda, çocuğun okul için gereken olgunluğa ne ölçüde sahip olduğu ve gelişimsel düzeyi ile ilgili veriler elde edilmektedir.

Okula hazır bulunuşluk testi olan Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, okula gidecek olan çocukların okula hazır bulunuşluk düzeylerini ve psikolojik olarak okula hazır olup olmadıklarını da ölçmektedir.

Eğitime Kimler Katılabilir:
Psikoloji, psikolojik danışmanlık, çocuk gelişimi, okulöncesi öğretmenliği, sınıf öğretmenliği, özel eğitim, sosyal hizmetler bölümlerinin mezunları ve öğrencileri, psikiyatrist ve rehber öğretmenler Metropolitan Okul Olgunluğu Testi Eğitimine katılabilir.

Verilecek Belge: Sertifika


Bilgi ve İletişim Tel: 0 232 421 12 48 - 0 542 739 36 33

e-mail: psikoaktif@gmail.com

www.psikoaktif.com