Aile Dizimi Eğitimi

Aile Dizimi Sertifikası

AİLE DİZİMİ EĞİTİMİ

Örgün Eğitim ve Uzaktan Eğitim

Aile Dizimi Eğitimi ruh sağlığı ve kişisel gelişim alanında çalışan uzmanların yoğun ilgi gösterdikleri bir eğitimdir.

Aile Dizimi Eğitimi, köken aile açılımının kuramsal çerçevesini ve uygulama biçimlerini içermektedir. Aile Dizimi Eğitiminde, teorik ve pratik bilgiler yer almaktadır. Aile Dizimi eğitimi, katılımcılara Aile Dizimi terapisti olma yetkisi kazandırmaktadır. Köken aile dizimi uygulamak için Aile Dizimi sertifikası gerekmektedir.

PSİKOAKTİF TERAPİ & EĞİTİM ENSTİTÜSÜ

INVIVO ACADEMY

işbirliği ile

Psikoloji, Aile Danışmanlığı, Psikoterapi ve Koçluk alanlarında pekçok eğitimler düzenleyerek binlerce kişiye sertifikalı eğitim vermiş olan PSİKOAKTİF EĞİTİM ENSTİTÜSÜ örgün ve uzaktan eğitimler düzenlemektedir.

EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR?

Aile Dizimi Eğitimine Psikoloji ve Kişisel Gelişim alanında çalışan ve bu alanlarda çalışmayı planlayan kişiler katılabilir.

Kayıtlar devam etmektedir.

Aile Dizimi Terapisi Eğitiminin Amacı

Eğitimi alan kişilerin aile dizimi konusunda uzmanlaşmasını ve aşağıdaki konularda aile dizimi uygulayabilmelerini sağlamak:

Kök ailedeki psikolojik dinamikleri anlamak,

Geçmişteki aile içi travmaları keşfetmek,

Atalardan ve aile üyelerinden gelen ve bireye ait olmayan enerjileri, yükleri, rolleri, sorumlulukları onlara geri vererek özgürleşmeyi sağlamak,

Anne/ baba olma ve rol karmaşalarının yarattığı etkileri çözmek,

Seçilen temsilciler ve kolektif bilinçaltından gelen bilgiler ve duygularla tıkanıklık yaratan sorun bulunur ve çözülür.

EĞİTİM TARİHİ

Bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

EĞİTİM İÇERİĞİ

Aile Dizimi Terapisi Eğitimi İçeriği

Aile kurumu

Aile sistemi yaklaşımı

Bert Hellinger'in hayatı

Aile dizimine giriş

Aile dizimi terapisinin tarihçesi

Bağlar ve ilişki

Bağlanma türleri

Dengeleyici anne baba-çocuk ilişkisi

Evlilik ve ilişkilerin doğası

Kuşaklar arası travma

Alma-verme dengesi

Kutsal Düzen

Sevgi Düzeni

Sıra/düzen

Hastalıkların ailevi kökenleri

Aile enerjileri

Çözümler ve kabullenilmiş

Ailenin Kadersel Yapısı

Ruhun hareketleri

Kilitlenme ve kilitlenmeyi çözmek

Ait olma, dışlanma, suç ve kurtuluş

Kolektif vicdan

İmajinasyon

Terapötik Koşullar

Terapötik Beceriler

Vaka formülasyonu

Role playing uygulamaları

VERİLECEK BELGE

ÇİFT SERTİFİKA İMKANI !

1. E-Devlet onaylı İstanbul Esenyurt Üniversitesi tarafından düzenlenmiş Sertifika verilmektedir. Sertifikalar E-Devlet'ten görülebilmektedir.

2. İngiltere'de bulunan Eğitim Merkezi INVIVO ACADEMY ve PSİKOAKTİF EĞİTİM ENSTİTÜSÜ onaylı Uluslararası geçerli Uygulayıcı Sertifikası verilmektedir.

EĞİTİM ÖZELLİKLERİ

Eğitim Ortamı:

Eğitim İzmir'de örgün yüz yüze yapılmaktadır. Canlı Eğitim ve Uzaktan Eğitim ile Türkiye'nin ve Dünya'nın her yerinden eğitime online olarak katılma imkanı da vardır.

Uzaktan eğitime katılan kursiyerler, eğitim başlangıcından itibaren 6 ay boyunca, haftasonu veya haftaiçi istedikleri günlerde ve saatlerde eğitimi izleyebilirler.

EĞİTİM ÜCRETİ VE ÖDEME BİLGİLERİ

ÖDEME SEÇENEKLERİ

1. KREDİ KARTI İLE ONLINE TAKSİTLİ ÖDEME SEÇENEĞİ

Güvenli ödeme sayfamızdan online kredi kartı ile peşin veya 9 taksitle ödeme yapılabilmektedir.

Bütün kartlara taksit seçeneği mevcuttur.

Ödeme yapıldıktan sonra psikoaktif@gmail.com adresine katılımcının ad-soyadını ve eğitim adını belirten bir e-mail gönderilmesi gerekmektedir.

Ödeme onaylandıktan sonra eğitime kaydınız yapılarak, uzaktan eğitime giriş şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

2. HAVALE YÖNTEMİYLE ÖDEME SEÇENEĞİ

Havale ile ödeme yapmak için ücret aşağıdaki hesaba peşin olarak yatırılacaktır:

GARANTİ BANKASI
EGE ÜNİV.TIP FAKÜLTE Şubesi ( Şube Kodu : 1373 )
Psikoaktif Özel Sağlık Hizmetleri Bilişim ve Yayıncılık San. ve Tic. Ltd. Şti
IBAN NO: TR 82 000 6200 1373 0000 6299 805

ÖNEMLİ NOT: Ücret yatırılırken ad-soyad ve eğitim adı belirtilmelidir.

Ödeme yapıldıktan sonra mutlaka psikoaktif@gmail.com adresine katılımcının ad-soyadını ve ödeme yapıldığını belirten bir e-mail gönderilmesi gerekmektedir.

AİLE DİZİMİ TERAPİSİ NEDİR?

Aile Dizimi, ailenin kuşaklar boyu, birbirine görünmez bir bağla, çok daha derinden bağlı olduğu anlayışına dayanmaktadır. Aile Dizimi, aile ve atalarımızın şimdiki ve geçmişten gelen görünmez etkilerin görünür, kabul edilmiş ve bütün olmasını sağlayan terapötik bir araçtır. Bireyler olarak, bilinçsizce elimizde tuttuğumuz gizli tarihsel anlatıyı ortaya çıkarmamızı sağlar. Kendi hayatımızda tam ve özgürce ilerlemeden önce, tanık olmamız için bir alan yaratır. Kim olduğumuzun eksik parçalarını çözmenin anahtarıdır. Karmaşık ilişki sistemlerinde ruhsal çatışmaların nasıl ortaya çıktığını ve geliştiğini anlamaya yarayan bir yöntemdir.

Aile dizimi terapisinin çıkış noktası, bireylerin kuşaklar öncesinden başlayarak ailelerindeki bireyler ile görünmez bir bağ ile bağlı olduğudur. Bu bağ, bireylerin yaşadıkları olayları, başına gelenleri, geçirdiği psikolojik rahatsızlıkları etkilemektedir. Yani ailelerinde kuşaklar öncesinde yaşanan olaylar dahi bireylerin bugünkü hayatını etkilemekte ve değiştirmektedir. Aile dizimi terapisine göre, aile içerisinde yaşanan olumsuzluklar aile fertlerinin DNA’larına kazınmakta ve bu şekilde nesilden nesle aktarılmaktadır. Bu anlayışa göre bireyleri, doğdukları aileler şekillendirmekte ve bugün oldukları kişi haline getirmektedir.

Ailelerde ani ve travmatik ölüm, kaza, intihar, şiddet, suç işleme, kürtaj, anne-babanın rolü gibi ailenin derinden etkilenmesine neden olan olumsuz olayların yaşanması, aile sisteminde bozulmalara veya aile dizimin de kopukluklara neden olmaktadır. Aile dizimdeki bu bozulmalar ve kopmalar, aile üyelerinin ve gelecek kuşaklardaki aile üyelerinin kaderlerini derinden etkilemektedir.

Hellinger Terapisi olarak da bilinen Aile Dizimi Terapisi, sistemik konstellasyon gibi en iyi bilinen tedavi yöntemleri üzerinde uzun yıllar çalışmış Alman psikoterapist Bert Hellinger tarafından geliştirilmiş bir terapi yöntemidir. 90’lı yıllarda geliştirilmiş olan bu yöntem, Bert Hellinger’in sistemik aile terapisi ve fenomenolojik psikoloji anlayışı çerçevesinde, bireyin aile bağları arasında gezinerek iç dünyasında ailesiyle barışmasını ve bu yolla sistemin aksayan, yıkılan, bozulan taraflarını onarmayı hedeflemektedir.

Aile Dizimi çalışmasından geçen kimselerde eşleri, çocukları, ebeveynleri ve kardeşleriyle ilişki yeni baştan, yeni doğan bir bebeğin saflığı ve sıcaklığıyla kurgulanmakta, derin bir içsel huzura kavuşulmaktadır. Korkular, zayıflıklar, özgüven sorunları, öfke kin, soğukluk ve katılık gibi duygular müteakip bir yıl içinde yerini kendine güvene, güçlü duruşa ve kararlılığa; sıcak, yumuşak ve uyumlu davranışlara terk etmekte, böylece yaşam yeni baştan daha enerjik ve dış dünyayla barışık halde yeniden yapılanmaktadır.