DOĞUM KOÇLUĞU SERTİFİKASI

Doğum Koçluğu Sertifikası Eğitimi

Doğum Koçluğu Sertifikası Eğitimi son zamanlarda çok talep görmektedir. İzmir’de Örgün Doğum Koçluğu Eğitimleri ve  Online Doğum Koçluğu Eğitimleri açılmaktadır. Doğum Koçluğu Eğitimi ve Doğum Koçluğu Eğitici Eğitimi Sertifika Programı başvuruları devam etmektedir.

Doğum Koçluğu Sertifikası Eğitimi detayları için tıklayın

 

Doğum Koçluğu Sertifika Eğitimlerimize yoğun katılım alıyoruz. Doğum Koçluğu Sertifikası nedir, ne işe yarar, nerede kullanılır sorularına cevap verdik.

Doğum Koçluğu Sertifikası Nedir? Nasıl Alınır?

Doğum Koçluğu Sertifikası, doğum koçluğu eğitimine katılıp başarılı olanlara verilir. Doğum koçluğu uygulama yetkisi sağlar.

Doğum Koçluğu Sertifikası Nerede Kullanılır?

Doğum Koçluğu Sertifikası doğum koçluğu merkezlerinde, hastanelerde ve doğum kliniklerinde kullanılır.

Doğum Koçluğu Sertifika Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Doğum Koçluğu Eğitimi teorik ve uygulamalı konuları içerir. Yaklaşık iki aylık bir süre boyunca eğitim verilir. Gebelik, doğum ve annelik hakkında birçok konuya yer verilir. Anne adayına ve anneye destek vermek üzere katılımcılar doğum koçu olarak eğitilir.

Doğum Koçluğu Ücreti – Doğum Koçu Ücreti Ne kadardır?

Doğum koçluğu profesyonel bir hizmettir ve doğum koçluğu ücreti şehirlere göre değişiklik göstermektedir.

Doğum Koçluğu Nedir? Doğum Koçluğu Nasıl Uygulanır?

Doğum Koçluğu, doğum ve gebelik konularında hamile kadına ve anneye destek sağlayan, doğal doğumu teşvik eden, yenidoğan – anne ilişkisinde yardımcı olan bir profesyonel destek sürecidir.

Doğum Koçu ( Doula ) Kimdir? Doğum Koçu Ne yapar?

Doğum Koçu gebelerin doğum, hamilelik ve annelik sürecini daha kolay, daha sağlıklı ve daha mutlu geçirmeleri için, anne adayına sosyal ve psikolojik destek vermek üzere eğitimler almış olan profesyoneldir. Doğum koçu nasıl olunur, doğum koçu olmak için ne yapmalıyım sorusu son zamanlarda çok sık sorulmaktadır. Genellikle sağlık çalışanları doğum koçluğu yapmaktadır. Doğum koçu olmak isteyen sağlık çalışanları ve konuya ilgisi olan diğer alanlardan bireyler doğum koçluğu eğitimi alarak, doğum koçu (doula) olabilirler.

Hamilelere ve annelere yönelik psikososyal destek ve doğum sonrası koçluk talebi artmaktadır. Bu nedenle doğum koçluğu eğitimimiz yoğun katılım ile devam etmektedir.

DOĞUM KOÇLUĞU SERTİFİKASI EĞİTİMİ İZMİR’de örgün eğitim ile verilmektedir. Uzaktan Eğitim seçeneği de vardır.

Doğum Koçluğu Sertifikası Eğitimi detayları için tıklayın