Makaleler

psikologla görüşme

PSİKOLOG İLE GÖRÜŞME NE SAĞLAR?

Psikolog ile görüşmek, kendinizi tanımaya yönelik bir yolculuğa çıkmaktır.
Psikolog ile görüşmek, geçmişte kalan anılar ve yüzleşmekten korktuğunuz yönleriniz ile cesaretle yüzleşip, onları kabul edebilmenizi sağlayacak bir gelişim sürecidir.
Psikolog ile görüşmek, yaşamınızda ve ilişkilerinizde yaşadığınız sorunları çözmeye yönelik, kendi sorumluluğunuzu ve almanız gereken konumu belirlemenize yardımcı olacak bir yöntemdir.
Psikolog ile görüşmek, yalnızca duymak istediklerinizi değil, duymanız gerekenleri uzmanlıkla size aktaracak bir görüşmedir.
Psikolog ile görüşmek, kendi kendinize ya da çevrenizdekilerin yardımı ile kazanamayacağınız bakış açılarına ulaşmanın en iyi yoludur.
Size en uygun olan yani doğru psikologu bulmanız için öncelikle psikolojik yardım sürecinden ne beklediğinizi bilmeniz gerekir.

BİR PSİKOLOGLA GÖRÜŞMEK KİŞİSİNİN ARKADAŞI YA DA YAKINIYLA GÖRÜŞMEKTEN NE ŞEKİLDE FARKLIDIR?
Psikologla görüşmek yakın bir arkadaşla yapılan dertleşme gibi algılanabiliyor. Psikolog ile görüşme yapmak kişinin eleştirilmeden, yargılanmadan kendisini anlatabileceği bir tür dertleşme seansı zannedilebiliyor. Oysa psikolog ile görüşmek bunların çok ötesinde bir uzmanlık işidir.
Psikolog ile görüşmek, arkadaşınızla sohbet etmek değildir.

Bu yazı yorumlara kapanmıştır.