Mağaza

Sen mi, Ben mi, Erişkin DEHB mi?

25,00 

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu’nun (DEHB) genetiğinden tedavisine kapsamlı bilgi sahibi olmanızı sağlayacak bu kitapta özellikle erişkinlerin iş hayatında, evlilik ve ilişkilerinde yaşadıkları sorunlarla ilgili pratik çözüm önerileri bulabilirsiniz.

Stokta yok

Kategoriler:

Açıklama

TÜKENDİ

 

SEN Mİ, BEN Mİ, ERİŞKİN DEHB Mİ?

Sevdiğiniz Birinde Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Olduğunda Lunapark Trenini Durdurmak

Yazar: Gina Pera
Çeviri Editörü: Prof. Dr. Mehmet Akif Ersoy
425 sayfa
1’inci Baskı
Basım yeri ve tarihi: İzmir, Şubat 2013
Yayınlayan: Psikoaktif Özel Sağlık Hizmetleri Bilişim ve Yayıncılık San ve Tic Ltd Şti
15 X 23 cm; Birinci hamur kağıt; Karton kapak

KİTAP HAKKINDA BİLGİ

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu’nun (DEHB) genetiğinden tedavisine kapsamlı bilgi sahibi olmanızı sağlayacak bu kitapta özellikle erişkinlerin iş hayatında, evlilik ve ilişkilerinde yaşadıkları sorunlarla ilgili pratik çözüm önerileri bulabilirsiniz. Gina Pera tarafından yazılan bu kitap Çağlar Özayrancı tarafından çevrildi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında öğretim üyesi olan Prof. Dr. Mehmet Akif Ersoy tarafından çeviri editörlüğü yapıldı.

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu olan çocukların yarısından fazlası erişkin hayatlarında da bozukluktan muzdarip olmalarına karşın, özellikle erişkinlerde yeterince tanınmıyor. Gina Pera’nın kitabı özellikle erişkinlerde DEHB’nin farklı görünümlerini gerçek yaşamdan örneklerle çok güzel sunuyor. İlişki ve iş hayatındaki sorunlar erişkin DEHB’lilerin en önemli sorun alanlarının başında gelmektedir. Çocuklarda ebeveynler ve öğretmenler, erişkinlerde de eşler, çocuklar ve işverenler bu bozukluğun sonuçlarından olumsuz etkileniyor. Bu nedenle yalnızca Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu sorunu olanların değil, onların yakınlarının da bu kitabı okumasını tavsiye ediyoruz. Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu ile ilgilenen bütün profesyonellerin, çift ve evlilik terapistlerinin temel kitaplarından birisi olacağı ve konuyla ilgili klasik kitaplar arasına gireceği muhakkak.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Sen mi, Ben mi, Erişkin DEHB mi?” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir